Artur Gadowski & IRA

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gabra
Impossible
Impossible
Posty: 1980
Rejestracja: 23 mar 2005, 22:33
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: M&MA
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Artur Gadowski & IRA

Post autor: Gabra »

Miałam nadzieję, że znajdę gotowy wątek, i tylko dodam posta a tu nic :P
To się naprodukuję ;]

Słowem wstępu :P
Ja IRĘ uwielbiam. Szczególnie za koncerty, bo to jest taka energia, no coś niesamowitego :). Zespół jest genialny na żywo, studyjnie nie oddaje nawet połowy tych emocji :).
IRA... IRA tak jak i wiele polskich zespołów lata świetności ma już (niestety) za sobą. To co nagrali w latach '90 to jednak klasyka... Takie kawałki jak "Wiara", "Nadzieja", "Mój dom", "Bierz mnie" czy "Deszcz" kojarzą nawet ci, co niekoniecznie interesują się twórczością zespołu.

Dla mnie nowa IRA nie znaczy od razu zła. Albumy "Ogień" czy "Tu i teraz" mają w sobie to coś :). A szczególnie utwór, który jest dla mnie po prostu czymś niesamowitym - najgenialniejsza ballada jaką znam (no dobra, jedna z najgenialniejszych ;p ) - "Bezsenni"! Ale także powszechnie znane "Parę chwil", które uwielbiam za tekst; "Bez ciebie znikam", "Nie ma niepotrzebnych", "Ikar"...
Zespołowi hitów nie brakuje, choć album "Londyn 8:15" niestety szczytem ich możliwości nie jest.


No i teraz... Eurowizja.
Ja nie mam nic przeciwko występowaniu IRY na tym koncercie, nawet miałam nadzieję, że ich obecność tam podniesie poziom PdE.
I cóż...
"Dobry czas" jest dostępny na oficjalnym myspace IRY: http://www.myspace.com/zespolira

I ja niestety nie mam nic do powiedzenia. Szkoda mi tylko, że to ma też zapowiadać nową płytę...
Chill-out
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2217
Rejestracja: 17 sie 2005, 9:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Artur Gadowski & IRA

Post autor: Chill-out »

Teledyskiem do piosenki eurowizyjnej udowodnili,że zespół IRA się kończy. Szkoda...
Awatar użytkownika
Meg
Mały Edzik
Mały Edzik
Posty: 4641
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:25
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Trudno tylko jedną
Lokalizacja: Poznań

Re: Artur Gadowski & IRA

Post autor: Meg »

Dla mnie najlepsze płyty IRY to: Mój dom, Ogień i 1993. Często ich słucham... Moją ulubioną piosenką jest "Ikar" w dalszej kolejności "Ogień", "Nie ma niepotrzebnych" oraz "Wyznanie"
Polecam natomiast wszystkim do posłuchania "Venus" w innej, cudownej wersji -> http://kosuch1.wrzuta.pl/audio/ss0tzl2fqe/ira_-_venus
W szczególności cenię IRE za wspaniałe teksty o "czymś" poza tym uwielbiam też głos Artura...
Jeśli chodzi o ta piosenkę eurowizyjną "Dobry czas"... mało mi się podoba. Niestety ale taka prawda.

Teraz czekamy na Matiza...
Awatar użytkownika
Gabra
Impossible
Impossible
Posty: 1980
Rejestracja: 23 mar 2005, 22:33
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: M&MA
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Re: Artur Gadowski & IRA

Post autor: Gabra »

Ostatnimi czasy na forum IRY pojawiały się nieprzychylne posty nt zespołu, ostatniej płyty, a szczególniej Eurowizji. Oto efekt:
Uznaliśmy, że nadszedł czas zakończyć działalność tego Forum
Bardzo dziękujemy Wam wszystkim za okazane tutaj wsparcie i szacunek...
Wiedzieliśmy, że zawsze można na Was liczyć...
Pozdrawiamy - IRA
no cóż... :roll:
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Artur Gadowski & IRA

Post autor: Magda M »

no co TY :shock: a co to znaczy "nieprzychylne" posty? jechali po nich czy po prostu nie podobało się ludziom nowe wcielenie zespołu?


:shock: :shock:
Awatar użytkownika
Meg
Mały Edzik
Mały Edzik
Posty: 4641
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:25
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Trudno tylko jedną
Lokalizacja: Poznań

Re: Artur Gadowski & IRA

Post autor: Meg »

Magda M pisze:jechali po nich czy po prostu nie podobało się ludziom nowe wcielenie zespołu?
Chyba jedno i drugie... ale żeby od razu zamykać forum :x
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Artur Gadowski & IRA

Post autor: DeathlySilence »

Sam ten wpis z dawką ironii...podziękowanie za coś, czego ostatnimi czasy nie zaznali. :wink:

To nie pierwsze i nie ostatnie forum zamykane z podobnych pobódek.
Rozumiem kobitki, ale że faceci tacy wrażliwi na punkcie krytyki... 8P

Niech zakładają nieoficjalne forum i po sprawie. :-)
Awatar użytkownika
Gabra
Impossible
Impossible
Posty: 1980
Rejestracja: 23 mar 2005, 22:33
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: M&MA
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Re: Artur Gadowski & IRA

Post autor: Gabra »

DeathlySilence pisze:Niech zakładają nieoficjalne forum i po sprawie.
wątpię, by to wyszło :) na oficjalnym były dni, gdzie prawie przez tydzień nie dodano żadnego posta...


Trasa UNPLUGGED
Na przełomie marca i kwietnia IRA wyrusza w trasę prezentującą dorobek zespołu w formie akustycznej. Będzie to 15 unikalnych koncertów w całej Polsce, które w świeży i atrakcyjny sposób przedstawią w nowym świetle największe przeboje z ponad dwudziestoletniej kariery zespołu.

3. 2009-03-06 bielsko biała Rude Boy Club trasa unplugged 20.00
4. 2009-03-07 zabrze CK Wiatrak trasa unplugged 20.00
5. 2009-03-08 opole mok trasa unplugged 20.00
6. 2009-03-15 wrocław wz trasa unplugged 20.00
7. 2009-03-20 poznań eskulap trasa unplugged 20.00
8. 2009-03-22 koszalin kreślarnia trasa unplugged 20.00
9. 2009-03-25 warszawa proxima trasa unplugged 20.00
10. 2009-03-27 kraków rotunda koncert 20.00
11. 2009-03-28 stalowa wola trasa unplugged 20.00
12. 2009-03-29 rzeszów trasa unplugged 20.00
13. 2009-04-03 gdynia ucho trasa unplugged 20.00
14. 2009-04-04 olsztyn andergrant trasa unplugged 20.00
15. 2009-04-05 toruń od nowa trasa unplugged 20.00
16. 2009-04-24 rzeszów pod palmą trasa unplugged 20.00
17. 2009-04-25 kraków studio trasa unplugged 20.00
18. 2009-04-26 radom strefa g2 trasa unplugged 20.00


www.ira.art.pl
Awatar użytkownika
Meg
Mały Edzik
Mały Edzik
Posty: 4641
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:25
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Trudno tylko jedną
Lokalizacja: Poznań

Re: Artur Gadowski & IRA

Post autor: Meg »

Nowa płyta!!!

Prace nad nową płytą IRA dobiegająca końca Zespół IRA kończy prace nad najnowszą płytą, zatytułowaną "9", która prawdopodobnie ukaże się już pod koniec października. Muzycy nad albumem pracują w Studio Buffo pod okiem duetu producenckiego Marcina Trojanowicza i Sebastiana Piekarka. Warstwę tekstową jak zwykle przygotował Artur Gadowski i Wojtek Byrski. "Nowa płyta to przede wszystkim więcej optymizmu i pozytywnej energii. Melodyjne gitarowe riffy, osadzona, grooviąca sekcja i pełen energii wokal Artura to nasza recepta na sukces“ mówi perkusista Wojtek Owczarek. Artur Gadowski dodaje: "Nigdy nie byliśmy zespołem undergroundowym, a muzyka jaką tworzymy odzwierciedla nasze osobiste upodobania. Na tej płycie będzie więc dużo różnych klimatów: od nastrojowych ballad, przez klasyczne rockowe kompozycje do ciężkich nowoczesnych aranży. Wszystko co robimy w studio wypływa z nas samych i sprawia nam wielką satysfakcję. Bawimy się stylami, mieszamy nastroje... To będzie bardzo dobra płyta" Album promuje singiel "To, co na zawsze", który trafił do stacji radiowych 14 września.
http://www.ira.art.pl/
Miłego słuchania
-> IRA - To, co na zawsze
Awatar użytkownika
Gabra
Impossible
Impossible
Posty: 1980
Rejestracja: 23 mar 2005, 22:33
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: M&MA
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Re: Artur Gadowski & IRA

Post autor: Gabra »

To ja już odkryłam dla siebie płytę tej jesieni. Po "Londynie 8:15" a także eurowizyjnym "Dobrym czasie", bardzo się bałam nowego krążka IRY. Rozczarowałam się zupełnie - pozytywnie. :)Tylko za mało piosenek...
Album otwiera piosenka Z dnia na dzień, kawałek przyjemnego rockowego grania z niezłym tekstem. Jeden z najlepszych utworów na płycie. A to tylko wstęp, bo zaraz potem bezkonkurencyjnie najlepsza kompozycja z "9" - Mój Bóg - pięknie, rockowo, inteligentnie - piosenka będąca niewątpliwie wyrzutem ( ,,a mój Bóg w dłoniach ma błyskawice, miotając gromy - odbiera życie", itd). Robi wrażenie. Niestety, dalej trafiamy na singlowe To co na zawsze - osobiście nie przepadam. I z takich klimatów nie wychodzimy przez parę kolejnych piosenek. Następne Szczęście, prosta pop-rockowa piosenka, z wpadającym w ucho refrenem, w sam raz nadaje się do radia. Zwłaszcza, że i tekst optymistyczny. Jak wspomniałam - wpada w ucho, szkoda natomiast, że od razu drugim wypada. I dalej, sławny eurowizyjny Dobry czas - elektronikę zastąpiono gitarami. Muzycznie bardzo na plus, ale dennego tekstu nie naprawia - piosenki chyba po prostu nie da się uratować ;]. Dalej... Spróbuj, utwór, który wywołał niemałe kontrowersje na forum. Wyrzut w stronę "fanów", którzy tylko krytykują zespół ("Ktoś bez imienia dziś napisał mi / Bym na swym grobie zaczął palić znicz / Zdradziłem dla kasy i robię chłam / Podpisał oddany mój fan"). Ideę utworu rozumiem, ale refren (tekstowo) nie pasuje mi do zwrotek. Miało być coś z "morałem", ale IRA się chyba sama pogubiła w tej piosence... Ale potem miazga totalna - Nie daj mi odejść. Piękna, cudowna, wzruszająca ballada - w połączeniu z głosem Artura... Chcę to usłyszeć na żywo! :) Dalej optymistycznie, pozytywnie - Żyję, rockowo, klimatycznie, fajny tekst w zwrotkach, bardzo prosty w refrenie (ale do radia też się nadaje :D ). Zwrotki również bardzo fajne są w kolejnym kawałku: Dlaczego nic - właściwie ja lubię i refren, tylko razi w uszy nadużywanie czasownika "dzwonić" ;). Taka o piosenka, o facecie co wierzy "w miłość, potem w przyjaźń" :). No a po tym dość miłym akcencie - piosenka, którą chłopaki chcieli przebić chyba "Dobry czas" - Druga miłość. Miałko, popowo, nijak. Tylko przerzucić w odtwarzaczu. Szkoda...
Płytę kończy Apetyt na życie. Oddający dobrze klimat całej płyty. Przyjemny gitarowy rock, z optymistycznym tekstem.

IRA się zmieniła, jest inna niż na "Londynie". Niewątpliwie lepsza. Jakby porównać "9" do którejś z poprzednich płyt zespołu, to chyba najbliżej jej do "Ognia". Ja taką IRĘ kupuję. I czekam na koncerty :D (najbliższy we wtorek ^^)[/i]
Awatar użytkownika
Meg
Mały Edzik
Mały Edzik
Posty: 4641
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:25
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Trudno tylko jedną
Lokalizacja: Poznań

Re: Artur Gadowski & IRA

Post autor: Meg »

Matko dlaczego tu jeszcze nie ma mojego wpisu.. :P Może nie będę się rozwijać tak jak Gabra ale krótko podsumuje...
Dla mnie najlepszą piosenką na płycie jest oczywiście Nie daj mi odejść naprawdę bardzo piękna ballada.
Jeśli chodzi o mocniejsze brzmienia to genialne Mój Bóg, Życie ,Apetytoraz Z dnia na dzień. Najmniej podoba mi się Druga miłość i Dlaczego nic. Reszta jest znośna do posłuchania ogólnie płyta bardzo na plus i stokroć lepsza od Londynu...
Gabra pisze:Jakby porównać "9" do którejś z poprzednich płyt zespołu, to chyba najbliżej jej do "Ognia"
Całkowicie się zgadzam chociaż "Fajera" nic nie przebije :PP

Czy na forum tak mało osób interesuje się IRĄ? szkoda...
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Artur Gadowski & IRA

Post autor: Matiz99 »

Meg pisze:Dla mnie najlepszą piosenką na płycie jest oczywiście Nie daj mi odejść naprawdę bardzo piękna ballada.
Widze że moja rekomendacja tego utworu zadziałąła :D Dla mnie najlepsza pozycja na płycie :!:
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Artur Gadowski & IRA

Post autor: Matiz99 »

To ja się podziele materiałami z sylwestrowego koncertu w Częstochowie :-)

Na pozątek kilka fotek (słaba jakość bo było ciemno, dość daleko a na dodatek skaczący wokół ludzie lub wymachujący rękoma co przeszkadzało szczególnie przy kręceniu filmu)
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Video:
-> Szczęśliwego Nowego Jorku (Live Sylwester Cze-wa '09) avi. (86MB)
-> Pare Chwil (Live Sylwester Cze-wa '09) avi. (35MB)

audio:
-> Szczesliwego nowego jorku
-> Wiara
ODPOWIEDZ